EN | TR

Bölüm Başkanı Mesajı

   Sevgili öğrenciler,

     Makine mühendisliği, tasarımdan üretime, yönetimden pazarlamaya; makine, imalat, enerji, havacılık, savunma, otomotiv, inşaat, denizcilik, sağlık, ısıtma, soğutma, iklimlendirme ve birçok sektörde geniş bir uygulama alanı bulmasından dolayı mühendislik dalları arasında en geniş istihdam olanaklarına sahiptir.
     Tarsus Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü, lisans ve lisansüstü seviyede eğitim vererek; teknolojide yaşanan gelişmelere ve sektörün çeşitlenerek artan ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde uyumlanan, girişimci, çözüm üreten, liderlik özelliklerine ve sürekli yenilenme anlayışına sahip, etik değerleri gözeten ve yabancı dili iyi derecede kullanabilen makine mühendisleri yetiştirmek amacıyla kurulmıştur.
     Bölümümüz, teori ve uygulamaya dayalı zengin öğrenim deneyimi, dinamik ve güçlü akademik kadrosu, %30'u İngilizce, üretim ve tasarımı birlikte ele alan müfredatı ve firmalarla yapılan protokoller ile sizlere nitelikli staj ve kariyer imkanları sağlamayı hedeflemektedir.
     Sizleri tarihi ve kültürel zenginliği bir arada barındıran sanayi şehri Tarsus'ta ulusal ve uluslararası düzeyde geleceğin lider makine mühendisleri olmaya davet ediyoruz.

Prof. Dr. Funda KAHRAMAN
Bölüm Başkanı